Veikkolaan suunnitteilla suurtapahtuma – asialla tunnettua musiikkisukua
Veikkolan Navalanpuistoon on hankkeilla vuosittainen suurtapahtuma ensi vuodesta lähtien. Paikallinen ohjelmatoimisto anoo kunnalta kenttää ja tiloja.
Veikkolalainen Artisti- ja ohjelmatoimisto J. Jalkanen Oy pyytää saada vuokrata kunnan omistaman Navalan ladon ja pallokentän 12.8.2017 pidettävää tapahtumaa varten.
Tapahtuma on anomuksen mukaan raparperin ympärille tuotteistettu musiikkipainotteinen sadonkorjuujuhla.
Tapahtumasta suunnitellaan pysyvää, ja ensimmäisen vuoden kävijätavoite on 3 000.
Yhdyskuntatekniikan toimialajohtaja esittää Eerikinkartanon johtokunnalle (17.5.), että tilat vuokrattaisiin 3 000 euron kertakorvauksella.
Ehtona on muun muassa, että liikenne pitää järjestää huolella eikä naapurustolle saa tulla kohtuutonta haittaa.
Tapahtumaa suunnitteleva Joona Jalkanen on edesmenneen laulajalegenda Kari Tapion poika.
Isä-Kari oli pitkään myös kirkkonummelainen ja asui Masalassa.
Korjattu jälkikäteen: Tapahtumaa järjestää Joona Jalkanen eikä Jani, kuten aiemmin kerottiin. - Jani laulaa, Joona järjestää, on veljesten motto.
Kommentit (4)
hattua Janille, tästä tulee kaikille mukava traditio ja hyvä mieli :)
Yritettäisiin saada viehättävään Navalanpuistoon jotain toimintaakin Teatterin lisäksi ?
Kieltämättä tuolla ihmismäärällä saattaa pysäköinnissä olla haastetta. Mutta tuo asenne..
AAaaargghhh !!!
Kommentoi